گزارش


گزارشی از کرسی مطالعات ایرانی در بوداپست
فارسی در مجارستان
با توجه به حضور دانشجویان ايراني در مجارستان، علاقه به فراگیری زبان فارسی روزافزون شده است. از‌این‌رو بایسته می‌نماید رایزنی فرهنگی ایران اقدام به تشکیل کلاس و برپایی اردوهای آموزش جهت تدریس صحیح و علمی زبان فارسی به علاقه‌مندان نماید.
 ١٢:١٥ - 1391/02/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارشی از آموزش زبان فارسي در كشور فرانسه
طی هفته های آینده به بررسی وضعیت زبان و و ادب فارسی در کشورهای مختلف خواهیم پرداخت،این هفته به بررسی زبان فارسی در کشور فرانسه می پردازیم...
 ١٠:٣٤ - 1390/06/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش تصویری فارسی‌سازی ویندوز هفت
امکان به کارگیری سیستم‌عامل فارسی همواره یکی از چالش کاربران فارسی‌زبان بوده است. با توجه به محبوبیت سیستم‌عامل ویندوز هفت، در زیر روش فارسی‌سازی این سیستم‌عامل را به شکل تصویری توضیح می‌دهم. برای بزرگ‌تر دیدن تصویرها بر روی آن‌ها کلیک کنید. توجه داشته باشید که تنها می‌توانید ویندوز هفت Enterprise و ویندوز هفت Ultimate را فارسی کنید.
 ٠٨:٥٠ - 1390/05/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابزار الکترونیکی ترجمه
این بحث حاصل جمع‌آوری اطلاعات از پایگاه‌های اینترنتی مختلف تولیدکننده نرم‌افزار و ابزاری است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به ترجمه مربوط هستند. از دهه ۱۹۴۰، که ایده استفادهِ از رایانه برای نخستین بار مطرح شد، تا امروز پژوهش‌های بسیاری در این زمینه چه در بخشِ سخت‌افزار و چه در زمینه نرم‌افزار صورت گرفته است. امروزه از رایانه در تمامی رشته‌ها استفاده می‌شود و حتی تقریباً هر رشته‌ای بسته‌های نرم افزاری خاصِ خود را دارد. ترجمه نیز از این امر جدا نیست و بسته‌های نرم‌افزاری گوناگونی وجود دارد که موردِ استفاده مترجمان قرار می‌گیرد. از جمله محققانیِ که در زمینه معرفی نرم‌افزارهای ترجمه پژوهش کرده‌اند عبارتند از:
 ٠٩:٢٠ - 1390/05/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
داستان‌هاي‌مان را به بومي‌ترين شكل ممكن بنويسيم
رضا اميرخاني گفت: اگر بتوانيم داستان‌هاي‌مان را به بومي‌ترين شكل ممكن بنويسيم،‌ حرفي نو براي جهانيان خواهيم داشت‌.
 ٠٨:٠٩ - 1390/05/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
تاثیر زبان و ادبیات فارسی بر زبان و ادبیات ملل یوگسلاوی سابق
برای پی‌بردن به نحوه و چگونگی تاثیر زبان فارسی بر زبان صربی، بایستی به برخی از تغییرات آوایی، ویژگی‌های مورفولوژی، معنایی و تغییراتی که پس از ورود این واژه‌ها به زبان «صرب و کرواتی» ایجاد شده، توجه کرد.
 ١٦:٤٦ - 1390/04/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارشی از هفتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت
گروه گزارش: هفتمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت، با حضور شماری از طلاب و فضلای غیرایرانی جامعه‌المصطفی و اندیشمندان داخلی و بین‌المللی، مسئولان کشوری و لشکری و نمایندگان بیوت مراجع تقلید، دو روز، در دو نوبت صبح و عصر، در سالن همایش‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
 ٠٨:٣٧ - 1390/04/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
حسن انوشه مطرح کرد:
پیشنهادی برای پایان مناقشه کشورهای فارسی زبان درباره مصادره مشاهیر
سرپرست دانشنامه ادب فارسی به مردم و مسئولان سه کشور فارسی زبان ایران، تاجیکستان و افغانستان پیشنهاد کرد با منسوب کردن مشاهیر فرهنگی این قلمرو به شهرهای زادگاهشان - و نه کشورهایشان - به مناقشه قدیمی و جنجالی مصادره مشاهیر فرهنگی پایان دهند.
 ١٦:٥٢ - 1389/12/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارشی از جایزه پروین
حسینی: سهم پروین در ارتقای بینش بانوان قابل کتمان نیست
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه چهارمین جایزه ادبی پروین اعتصامی گفت: 6500 بیت شعر پروین در اعتلای اخلاقی جامعه در 80 سال اخیر نقش مهمی داشته و سهم او در ارتقای بینش بانوان قابل کتمان نیست.
 ١٤:٣٧ - 1389/12/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
درک بهتر انسان امروز از مولانا / مولانا فطرت انسانها را قانع می‌کند
یک پژوهشگر متون ادبی و عرفانی با تاکید بر اینکه انسان امروز مولانا را بهتر درک می‌کند، گفت: مولانا فطرت انسان‌ها را قانع می‌کند.
 ١٤:٣٠ - 1389/12/18 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 صفحه بعدی >>

کلیه حقوق برای دانشگاه مجازی المصطفی(ص) محفوظ است.